„Лудогорец“ продължава победния си марш в Лига Европа

Споделете информацията

„Орлите” победиха „Ференцварош” с 3:0

„Лудогорец” отбеляза трето попадение срещу „Ференцварош” в мач от Лига Европа.

Наставникът на „Лудогорец” Станислав Генчев заложи на същите футболисти, които изнесоха двубоя срещу ЦСКА (Москва) в Разград, спечелен от българския шампион с 5:1 в първия кръг. Изключение прави само вратарят Пламен Илиев, който заменя Ренан дос Сантос.

Мачът на стадион „Групама Арена” започна по изключителен начин за българския шампион, който успя да открие резултата с първата си атака в мача. След разиграване в центъра на терена, Антон Недялков бе изведен по лявото крило, напредна добре и центрира великолепно с десния крак към Джоди Лукоки, който с удар от границата на вратарското поле успя да насочи топката в мрежата.

Домакините пробваха да отговорят след студения душ след само секунди игра, но играчите на Станислав Генчев действаха дисциплинирано в отбрана и не допуснаха опасности пред вратата на Пламен Илиев.

В 16-ата минута българският тим бе много близо до удвояване на преднината си. Клаудиу Кешеру бе изведен с дълъг пас фронтално срещу вратаря, остави топката да тупне и стреля силно, но вратарят на домакините показа класа и изби в корнер. Две минути по-късно дойде и първото по-интересно положение пред Илиев. След атака отляво, топката бе центрирана в пеналта, където Боли надскочи всички, но не успя да стреля към вратата.

„Лудогорец“ продължи да създава по-опасните положения в мача, а следващият шанс за „орлите” се откри в 27-ата минута. Лукоки получи почти на аутлинията и прати топката на далечната греда, където Абел Анисе овладя и стреля от много малък ъгъл. Вратарят Дубиш изби, но топката попадна в Кешеру, който също стреля, но и неговият изстрел бе блокиран.

В 39-ата минута Пламен Илиев вкара топката в игра след изпълнение на аут, Кешеру отклони към Лукоки, който се пребори със защитник и стреля, но топката бе избита в корнер.

Нищо обаче не успя да помогне на вратаря на домакините Денеш Дибус минута по-късно, когато Рафаел Форстър се нагърби с изпълнението на един пряк свободен удар от 30 метра. Централният бранител изпрати истински снаряд към вратата на Дибус, който просто изгледа топката как влиза в горния десен ъгъл на вратата. Това бе и първият гол на Рафаел Форстър с фланелката на „Лудогорец”.

„ФЕРЕНЦВАРОШ“ – „ЛУДОГОРЕЦ“ 0:3

съдия: Бартош Франковски (Полша)

Ференцварош: Дибус, Фримпонг, Ловренчич, Нгуен, Зубков, Харатин, Зигер, Блажич, Хейстер, Боли, Исаел

Треньор: Серхий Ребров

Лудогорец: Илиев, Недялков, Сисиньо, Анисе, Григоре, Баджи, Кешеру, Марселиньо, Вандерсон, Форстър, Лукоки

Треньор: Станислав Генчев